درمان درد مثانه

یکی از گیاهان مفید برای تسکین درد مثانه، بنفشه معطر است. این گیاه به صورت خودرو در دامنه بسیاری از کوه های ایران و زیر سایه ی درختان می روید. از جوشانده برگ و گل این گیاه می توان برای افزایش دفع ادرار و باز کردن مجاری ادرار و تسکین درد مثانه روزی 3 فنجان استفاده کرد. بنفشه ای که به عنوان گل زینتی در باغچه ها می کارند و به بنفشه سه رنگ یا فرنگی موسوم است نیز دارای این خاصیت می باشد ولی اگر به مقدار زیاد مصرف شود سبب استفراغ و بروز اسهال می شود. ضمن آنکه ضماد برگ های آن برای جوش های صورت و جوشانده آن برای بیماری های پوستی مفید است و خون را تصفیه می کند. (برای اطلاع از موارد استفاده انواع بنفشه ها به سایت پهنک رجوع فرمائید)


برچسب‌ها: مثانه
|+| نوشته شده توسط در ۱۳۸٩/٦/۳٠ و ساعت ۳:٠٩ ‎ب.ظ  نظرات ()
 اعجاز تره فرنگی

تره فرنگی گیاهی است که شکل ظاهری آن شبیه پیازچه اما بزرگ تر از آن است. با تره فرنگی می توان سوپ تهیه کرد. خوردن تره فرنگی از سرما خوردگی و برنشیت جلوگیری می کند. از جوشاندن 2 یا 3 عدد تره فرنگی حلقه شده در آب و صاف کردن آن می توان در درمان تصلب شرائین استفاده کرد. این کار را باید چند ماه ادامه داد. برای تسکین درد نقرس و کمر درد، می توان چند تره فرنگی را پخت و سپس به مدت 24 ساعت در سرکه خواباند و آنگاه روی محل درد به صورت ضماد به کار برد. استفاده از این مرهم برای تسکین درد نیش حشرات نیز مفید است.

خوردن پیاز تره فرنگی در رفع یبوست مفید است.


برچسب‌ها: تره فرنگی
|+| نوشته شده توسط در ۱۳۸٩/٦/۳٠ و ساعت ۳:٠٧ ‎ب.ظ  نظرات ()
 توصیه هایی برای سلامتی

در تمام رهنمودهایی که از سوی سازمان های مختلف مراقبت از سلامت و بهداشت سراسر جهان انتشار یافته است، 7 نکته اصلی زیر وجود دارد:


برچسب‌ها: سلامتی

ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط در ۱۳۸٩/٦/۳٠ و ساعت ۳:٠٥ ‎ب.ظ  نظرات ()
 لزوم استفاده از مکمل های غذایی

هر روز در داروخانه ها و فروشگاه های لوازم بهداشتی و حتی گاهی در بقالی ها به بسته بندی هایی به عنوان مکمل بر می خوریم. این مکمل ها که عنوان تغذیه ای را نیز بر دوش می کشند از کشورهای مختلف اجازه ورود به کشور یافته اند و چون به عنوان دارو وارد نشده اند کنترل چندانی بر آنها اعمال نمی شود. هنگامی که مدام از رژیمی کاملاً متعادل شامل میوه های تازه، سبزی ، غلات و بعضی پروتئین های حیوانی استفاده شود، مصرف مکمل تغذیه ای ضرورتی ندارد. اما وقتی امکان استفاده از غذاهای مناسب وجود ندارد و از غذای آماده، بیات و فریزر مانده استفاده می شود آنگاه است که استفاده از مکمل هایی ضرورت خواهد یافت که دارای چند عامل تغذیه ای هستند استفاده از این مکمل ها در دوران بارداری و زمان بیماری، آسیب ها و استرس شدید یا تلاش شدید جسمانی ضروری است.  


برچسب‌ها: مکمل غذایی
|+| نوشته شده توسط در ۱۳۸٩/٦/۳٠ و ساعت ۳:٠٤ ‎ب.ظ  نظرات ()
 اگزما چیست؟

اگزما، التهاب پوست است که معمولاً با تاول، برجستگی های قرمز رنگ، ورم، ترشح، فلس ریزی، پوسته ریزی و خارش تظاهر می کند. غالباً اگزما را درماتیت dermatilis هم می نامند.


برچسب‌ها: اگزما

ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط در ۱۳۸٩/٦/۳٠ و ساعت ۳:٠۱ ‎ب.ظ  نظرات ()