علت لیودورتیکولاریس چیست؟

لیودورتیکولاریس livedo reticularis یک بیماری عروقی است که با ارغوانی شدن پوست و معمولاً در ساق پا مشخص می شود. این رنگی شدن دارای ظاهر توری یا شبیه شبکه است و در سرما شدت می یابد.


برچسب‌ها:

ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط در ۱۳٩۱/۳/٥ و ساعت ۱۱:۳٢ ‎ب.ظ  نظرات ()
 کهیر در لپوس

در بیماری لپوس ، ممکن است کهیر ایجاد شود، ولی این حالت شایع نیست علت دقیق بروز کهیر در لپوس روشن نیست. اما ممکن است این حالت به علت وجود آنتی بادی هایی باشد که در بدن بعضی افراد دچار لپوس تولید می شود. در این زمینه ممکن است تماس با آفتاب نیز موثر باشد. افزون بر این، ممکن است بعضی داروهای مورد استفاده در درمان لپوس سبب بروز عوارض جانبی از جمله کهیر شوند.


برچسب‌ها: کهیر, لپوس

ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط در ۱۳٩۱/۳/٥ و ساعت ۱۱:٢۸ ‎ب.ظ  نظرات ()
 مقابله با بزرگ شدن پروستات

زمانی که مردان به حدود سن 25 سالگی می رسند غده پروستات شروع به بزرگ شدن می کند . این بزرگ شدن طبیعی را در اصطلاح طبی هیپرپلازی خوش خیم پروستات benign prostatic hyperplasia می نامند که کوته نوشت آن به صورت BPH است . بزرگی خوش خیم پروستات یا BPH یک بیماری خوش خیم است که به سرطان پروستات منتهی نخواهد شد ولی گاهی ممکن است این دو بیماری با هم وجود داشته باشند. با وجودی که 50 تا 60 درصد مردان دچار BPH ممکن است هرگز دچار نشانه های این بیماری نشوند ولی در عده ای دیگر، این بیماری آن چنان نشانه هایی به وجود خواهد آورد که عرصه زندگی بر بیمار تنگ خواهد شد. نشانه های BPH عبارتند از:


برچسب‌ها: پروستات

ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط در ۱۳٩۱/۳/٥ و ساعت ۱٠:٤٩ ‎ب.ظ  نظرات ()
 داروهای ترکیبی با گل قاصد

1- برای تنظیم ترشح صفرا و درمان نارسایی اعمال کبد می توان از مخلوط زیر استفاده نمود

 

شیره ریشه تازه گل قاصد                    100 گرم

الکل 90 درجه                                1 قاشق سوپ خوری

گلیسرین                                        15 گرم

آب                                              17 گرم

مخلوط مذکور را به خوبی هم می زنند تا یکنواخت شود و روزی 1 تا 2 قاشق غذا خوری استفاده می شود. شیره گل قاصد را باید از ریشه تازه گیاه در فصل پائیز تهیه نمود و پس از صاف کردن مورد استفاده قرار داد. (1)


برچسب‌ها: صفرا, کبد

ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط در ۱۳٩۱/۳/٥ و ساعت ۱٠:٤٥ ‎ب.ظ  نظرات ()
 ریزش مو در لپوس

دوستی پرسیده اند آیا در بیماری  لپوس، ریزش موهم دیده می شود؟

متاسفانه، پاسخ این پرسش مثبت است. چه بیماری لپوس چند عضو بدن را گرفتار کرده باشد و چه به نوعی باشد که اساساً فقط پوست را درگیر می کند ریزش مو به صورت آلوپسی (با تلفظ فرانسه) alopecia (آلوپیشی یا با تلفظ انگلیسی) دیده می شود. با این وجود، در اکثر موارد، احتمال ریزش کامل یا دائمی مو در لپوس وجود ندارد. ریزش مو، ممکن است از شناسه های زودرس لپوس بوده و پیش از تشخیص بیماری بروز نماید. لپوس سبب التهاب گسترده شده و تقریباً همیشه پوست و به خصوص پوست صورت و فرق سر را مبتلا می کند. به علت این التهاب و سایر عوامل، موی سر ممکن است به تدریج نازک شود ولی در تعداد اندکی از افراد مو به صورت دسته ای می ریزد. در این بیماری، امکان ریزش ابروها، مژه، ریش و موهای بدن هم وجود دارد.


برچسب‌ها: ریزش مو

ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط در ۱۳٩۱/۳/٥ و ساعت ۱٠:٤٢ ‎ب.ظ  نظرات ()
 پنج سوال برای تشخیص افسردگی

در زمان های مختلف، اندوه و غم در زندگی تمام افراد دیده می شود ولی افسردگی ممکن است شدتی بسیار عمیق و قدرتی ایستا داشته باشد. افسردگی چیزی بیش از حمله گذرای غم یا اندوه و یا احساس دست و پا زدن در تاریکی است. افسردگی، سبب احساس دائمی فشار شده و لذت فعالیت های خوشایند را از بین می برد. افسردگی دارای نشانه های جسمی و نیز عاطفی است. ممکن است خواب از چشمان برود یا بی اشتهایی و احساس خستگی به وجود آید و یا سردرد و دردهایی بدون علت مشخص ایجاد گردد.


برچسب‌ها: افسردگی

ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط در ۱۳٩۱/۳/٥ و ساعت ۱٠:٢۳ ‎ب.ظ  نظرات ()