چه موقعی باید از مکمل کلسیم استفاده کرد؟ آیا زمان اهمیت دارد؟

وقتی از مکمل کلسیم استفاده می شود باید سه عامل تعیین کننده در نظر داشت:


برچسب‌ها:

ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط در ۱۳٩٢/۳/۱ و ساعت ۱:۳٥ ‎ق.ظ  نظرات ()
 آیا کودکان به مولتی ویتامین نیاز دارند؟

آیا باید به کودک پیش دبستانی مولتی ویتامین تجویز کرد؟

برای بسیاری از کودکانی که سالم هستند و رشد طبیعی دارند استفاده از مولتی ویتامین ضروری نیست


برچسب‌ها:

ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط در ۱۳٩٢/۳/۱ و ساعت ۱:۳٠ ‎ق.ظ  نظرات ()
 آیا آب ویتامین دار ، بهتر از آب ساده است؟

اگر از جیره غذایی متعادلی استفاده می کنید، احتمالاً از نوشیدن آب ویتامینه یا آب دارای ویتامین سودی نخواهید برد. آب ویتامینه یا آب ویتامین دار، آبی است که با مواد مغذی مانند ویتامین ها و الکترولیت ها غنی شده باشد. بعضی انواع آب ویتامینه ، دارای افزودنی های طعم دار ، کافئین و مواد شیرین کننده هستند و مثل همیشه پیش از مصرف این آبها باید بر چسب روی شیشه آنها را از نظر اجزای سازنده و مقدار کالری که وارد بدن می شود وارسی کرد.

باید به خاطر داشت که میوه، سبزی و سایر غذاهای کامل ، بهترین منبع ویتامین و املاح می باشند. اما به هر حال آب ساده، چون کالری ندارد بهتر است. اما اگر نمی خواهید از آب ساده استفاده کنید می توانید از آب های معدنی یا افزودن چند قطره لیمو ترش به آب استفاده کنید.

 

و نیز نگاه کنید به:

مکمل های غذایی

ویتامین D برای نوزادان

سبزه گندم چیست

 


برچسب‌ها:
|+| نوشته شده توسط در ۱۳٩٢/۳/۱ و ساعت ۱:٢٧ ‎ق.ظ  نظرات ()
 آیا مردان هم به مکمل کلسیم نیاز دارند؟

بسیاری از مردان سالم نیاز به مصرف مکمل کلسیم ندارند ولی برای سلامت مناسب استخوان در مردان ، کلسیم اهمیت دارد. اما به طور کلی بهتر است کلسیم از طریق غذا وارد بدن شود. فرآورده های لبنی دارای کلسیم هستند ضمن آنکه در سبزی هایی که برگ سبز تیره بزرگ دارند و غذاهای غنی شده نیز کلسیم وجود دارد. در جدول زیر میزان مجاز توصیه شده کلسیم برای مردان ذکر شده است. باید توجه داشت که عدد نشاندهنده حد بالا نشانه میزان ایمنی مصرف است. مصرف بیش از این مقدار سبب افزایش احتمال بروز مشکلاتی در سلامت انسان خواهد شد.

میزان مجاز کلسیم برای مردان

سن (بر حسب سال)

میزان مجاز بر حسب میلی گرم

حداکثر مقدار مجاز بر حسب میلی گرم

19 تا 50

1000

2500

51 تا 70

1000

2000

71 و بالاتر

1200

2000

بر گرفته از انستیتوی طب آمریکا

نباید فراموش شود که ویتامین D به جذب کلسیم در بدن کمک می کند. منابع غذایی ویتامین D شامل است بر زرده تخم مرغ و ماهی های چرب، مانند سالمون و تون. همچنین می توان از طریق مصرف غذاهای غنی شده و حتی از تماس با آفتاب، ویتامین D به دست آورد. افزون بر این در بسیاری از مکمل های کلسیم، ویتامین D هم وجود دارد.

باید به یاد داشت که جدول فوق نشانه میزان مصرف کلسیم در مردان سالم است. اما در صورتی که تصور شود میزان مصرف کلسیم کافی نیست باید با پزشک مشاوره کرد.

و نیز نگاه کنید به

شکلات و جذب کلسیم

کلسیم و مکمل های کلسیم

 


برچسب‌ها:
|+| نوشته شده توسط در ۱۳٩٢/۳/۱ و ساعت ۱:۱٢ ‎ق.ظ  نظرات ()