نیاز به پاکسازی

عادت بر این است که آلرژی را به عنوان پاسخ نامناسب دستگاه ایمنی نسبت به موادی تعریف کنند که به طور طبیعی مضر نیستند مثل موی حیوانات ، گردوغبار یا گندم. امروزه، افزایش فاحش آلرژی به علت وجود موادی است که مضر و آزاررساننده می باشند. نه تنها مواد سمی حاصل از مواد شیمیایی موجود در محیط سبب بروز واکنش های آلرژی می شوند بلکه سبب اختلال در نحوه پاسخ ایمنی بدن نسبت به آنها می گردند.


برای پیشگیری یا غلبه بر بیماری های فرصت طلبی چون هرپس Herpes، عفونت کاندیدا البیکانس یا نشانگان خستگی مزمن که همه دارای نشانه شناسی واکنش آلرژیک هستند، وجود یک دستگاه ایمنی پر قدرت الزامی است. نتایج بررسی های انجام شده روی دستگاه ایمنی نشان می دهد که بدن افراد مستعد آلرژی یک مجموعه پروتئینی به نام آنتی بادی به مقدار فراوان تولید می کند ( که سبب تحریک یاخته های خاص موسوم به ماست سل mastcell می شود) و این آنتی بادی ها سبب آزاد شدن مواد شیمیایی ایجاد کننده التهاب می گردند. این مواد هیستامین histamine و لکوترین leu kotrien نام دارند و در تمام بدن انتشار می یابند.

وقتی بدن انسان می کوشد با بروز واکنش شدید آلرژی این مواد شیمیایی آلرژی زا را خنثی کند یک " واکنش هیستامینی" به وجود می آید. در طب متعارف ، در درمان بسیاری از آلرژی ها از موادی به نام آنتی هیستامین ، استروئیدها و شات های حساسیت زدایی استفاده می شود. برای تبخیر بافت بینی که سبب ایجاد بلغم می شود ، گاهی از لیزر می توان استفاده کرد اما افراد دچار آلرژی می دانند که این نوع درمان ها از آنجا که علت مساله را از بین نمی برند، به ندرت موثرند و بیشتر سبب تسکین موقتی نشانه ها شده و در غالب موارد به پیدایش عوارض جانبی منتهی می گردند که از خود آلرژی بدتر است.

به این جهت به نظر می رسد بهترین راه درمان آلرژی، پاکسازی بدن باشد.


برچسب‌ها: آلرژی
|+| نوشته شده توسط در ۱۳٩٠/٦/٢ و ساعت ۸:۳۱ ‎ب.ظ  نظرات ()