فشار خون روپوش سفید

سوال: چرا فشار خون من در مطب دکتر همیشه، بیشتر از خانه است؟

جواب:


ممکن است شما به فشار خون روپوش سفید White coathypertension دچار باشید. وقتی مقدار فشار خون اندازه گرفته شده در مطب پزشک، بیشتر از مقدار فشار خون در سایر اماکن از جمله خانه خودتان باشد، این حالت را فشار خون روپوش سفید می نامند. این نوع فشار خون از آن جهت فشار خون روپوش سفید نامیده می شود که افراد مراقبت از سلامت که فشار خون را اندازه گیری می کنند روپوش سفید به تن دارند.

تصور می شود فشار خون روپوش سفید به علت استرس ناشی از ملاقات با پزشک ایجاد می شود. در صورتی که پس از ترک مطب فشار خونتان به مقدار طبیعی بازگشت، مشکلی نخواهد بود. اما امروز عقیده بر این است که فشار خون روپوش سفید علامت آن است که در دراز مدت این اشخاص به فشار خون مبتلا می شوند. همین مورد نیز در افرادی صادق است که دچار فشار خون بالای مشخص هستند ولی در مطب دکتر، فشار خون طبیعی دارند ولی به صورت دوره ای در محل ها و نقاط دیگر دچار فشار خون بالا می شوند. تصور می شود حتی افزایش موقت فشار خون ممکن است در دراز مدت، مشکل ساز باشد .

در صورتی که به فشار خون روپوش سفید مبتلا هستید باید با پزشک خود در مورد پایش فشار خون در خانه سخن بگوئید. انجام این کار کمک می کند تا مشخص شود بالا بودن فشار خون تان فقط در مطب پزشک اتفاق می افتد یا یک جریان دائمی است که به درمان نیاز دارد.


برچسب‌ها: فشار خون
|+| نوشته شده توسط در ۱۳٩٠/٦/٢۳ و ساعت ٧:٥٢ ‎ب.ظ  نظرات ()