آلرژی و پروبیوتیک ها

به علت وجود توکسین های محیطی ، فراوانی استفاده از مواد از بین برنده آفات گیاهی و مواد نگاهدارنده در مواد غذایی و نیز اتکای بیش از حد به آنتی بیوتیک ها و سایر داروها ، فلورمیکربی طبیعی لوله گوارش دچار تغییر و آزردگی شده است. وقتی این حالت بروز می کند ، صحنه برای پرگنه سازی انگل های فرصت طلب و رشد بیش از حد مخمرها یا کاندیدا فراهم می شود.


در این حالت سد میان لوله روده و باقی بدن هم گسسته می شود و این امر سبب می شود بسیاری از مواد آلرژی زا وارد جریان خون شوند. این حالت، به نوبه خود سبب تحریک واکنش آلرژیک توسط دستگاه ایمنی می شود.

عدم تعادل فلور روده در افراد مبتلا به آلرژی شایع است . برای طبیعی شدن فلور روده ، لازم است تعادل فلور روده طبیعی شود و این کار با استفاده روزانه از پروبیوتیک انجام گردد یا می توان از باکتری های دوست در شرایط سلامت در روده ها ساکن شوند. عوامل کلیدی در این مورد لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس، لاکتوباسیلوس بولگاریکوس و بیفید و باکتر هستند ولی در انتخاب سویه های مناسب باید مراقب بود و احتیاط کرد . برای آنکه پروبیوتیک موثر باشد، مکمل پروبیوتیک را باید خشک و فریز کرد و این مکمل فقط باید حاوی سویه های گونه اعلام شده و مناسب بوده و غلظت باکتری های دوست باید حدود یک بیلیون جزء در گرم باشد و در یخچال نگاهداری شود.

 


برچسب‌ها: آلرژی
|+| نوشته شده توسط در ۱۳٩۱/۱/۳۱ و ساعت ۸:٢٢ ‎ب.ظ  نظرات ()