سیلیسیم و خواص آن

سیلیسیم silicium یکی از عناصر غیر فلزی است که بخش اعظم کره زمین از آن ساخته شده است . میزان این غیر فلز از اکسیژن هم فراوان تر است و در طبیعت به صورت اکسید سیلسیم یا سیلیس و ملح سیلیکات وجود دارد.


گفته می شود کسانی که مقدار این غیر فلز در بدن شان زیاد است همچون بز کوهی ، ارتفاع و بلندی را دوست دارند و برای رسیدن به مقام های بلند، جهش های خطرناک می کنند. این افراد به صورت اغراق آمیز سخن می گویند ، همیشه به کار و فعالیت سرگرم هستند، می خواهند همه چیز را بزرگ ببینند، زمانی که حرف نمی زنند، آواز می خوانند و یا وقتی سخن نمی گویند ، دست و پای خود را تکان می دهند و حتی یک لحظه آرام و قرار ندارند.

افراد سیلیسی یا سیلیکونی، اجتماعی و معاشرتی بوده و تنها بودن را دوست ندارند، کم می خوابند و سحر خیزند، در جمع مایه انبساط خاطر و نشاط دیگران می شوند زیرا منبع پر قدرت انرژی به شمار می آیند و حافظه خوبی دارند.

افرادی که دچار کمبود یا فقدان سیلیس هستند ، همیشه احساس مرگ می کنند، از صدا متنفرند، در خستگی ، قدرت تفکر را از دست می دهند. قادر به تصمیم گیری نیستند و خیلی از خاطرات و حوادث گذشته زندگی خود را به یاد نمی آورند ، وقتی به خواب می روند بیدار کردن شان مشکل است.

سیلیس به مغز انرژی می دهد اما اگر انسان فعالیت نکند سیلیس جذب بدن نمی شود. برای زیاد شدن مقدار سیلیکون بدن باید در خوردن چربی ، مواد نشاسته ای و قند امساک کرد و بیشتر از جو، جو دو سر و چاودار به صورت نان، بیسکویت، سوپ، آش، استفاده نمود. آیا تا به حال با ترخینه جو ، غذا درست کرده اید؟

جوانه یونجه ، سیب،زردآلو، کاهو،موز، انواع لوبیا ، چغندر، چغندر برگ، کلم ، هویج، گل کلم، کرفس، آلبالو، ذرت ، خیار ، خرما ، انجیر، ترب سیاه، پیاز، آلو، سیب زمینی، کدو حلوایی، کشمش،سبوس برنج، تخم آفتابگردان ، شلغم، غلات و جوانه آنها دارای سیلیس به مقدار فراوان است.برچسب‌ها: سیلیسیم
|+| نوشته شده توسط در ۱۳٩۱/٤/۳٠ و ساعت ٢:۱٦ ‎ب.ظ  نظرات ()