کایروپراکتیک و اعتیاد

طبق نظر دکتر سر جی هولدر Sir Jay Holder بنیانگذار اگزودوس Exodus بیمارستان درمان اعتیاد درمیامی فلوریدا، کایروپراکتیک chiropractic، روش کمکی مهمی در درمان اعتیاد به شمار می رود.


دکتر هولدر با همکاری دانشکده پزشکی دانشگاه میامی و انجمن کایروپراکتیک فلوریدا نخستین بررسی بزرگ تطبیق کایروپراکتیک در درمان شیمیایی اعتیاد را انجام داده اند. بنا به گزارش این بررسی دو سوناآگاه دارای نتایج آماری اولیه قابل توجه بوده و دارای 97٪ نتیجه موفق بوده است. این ارقام حاکی از آن است که احتمال تکمیل برنامه بهبود درمان با کایروپراکتیک ده برابر موفق تر از روش درمان متعارف است.با از بین بردن سوب لوکساسیون هایی که در عملکرد طبیعی دستگاه عصبی تداخل می کنند، شخصی که در این مرکز درمان مواد مخدر وارد می شود به احتمال زیادتر می تواند دوره اقامت خود در این مرکز را به پایان برساند زیرا تمام نیاز های مربوط به استفاده از سایر روشهای درمانی مرتفع می شود. در این مرکز تعداد افرادی که از سم زدایی دارویی استفاده می کنند یا دچار نشانه های بازگیری هستند کمتر است. شکایات جسمی این بیماران به طور کامل از بین می رود و می توانند روی علت مراجعه برای درمان تمرکز کنند.

کالج اعتیاد شناسی و نابسامانی های وسواس اجبار در میامی از کایروپراکتیک به عنوان حرفه انتخابی در آموزش تخصص در اعتیاد شناسی استفاده می کند. این کالج ، به این علت جامعه کایروپراکتیک را هدف گرفته است که در این روش از دارو استفاده نمی شود . افرادی که از نظر شیمیایی وابسته بوده اند باید در تمام زندگی از مواردی که بر خلق و خو تاثیر می گذارد دور باشند و به این جهت این روش ، بهترین روش مراقبت اولیه است که می توان در اختیار این افراد گذاشت.


برچسب‌ها: اعتیاد
|+| نوشته شده توسط در ۱۳٩۱/۸/٢٦ و ساعت ۱:۱٢ ‎ب.ظ  نظرات ()