رشد و تقویت مو

مو یک عضو زنده است و همچون تمامی اندام های زنده نیاز به تنفس و تغذیه صحیح دارد. هر تار مو دارای عمری معین است و روزی خواهد مرد. گفته می شود به طور طبیعی روزانه حدود 30 تار مو می میرد و به جای آن ها موهای تازه تر و جوانتر می رویند.


قدما برای موها نیز طبایع (طبع ها) و مزاج های چهارگانه قائل بودند و سفید شدن، ریزش یا بیماری های مو را به علت عدم تعادل چهار طبع می دانستند. در این اواخر به فضل ورود طب جانشین در طب متعارف، این مساله دوباره مورد توجه قرار گرفته است. یبوست دائم و غصه و ترس باعث ضعیف شدن مو می شود.

غذاهای سرد که رطوبت غالب دارند در سفید شدن مو موثرند و باید با غذاهای گرم مورد استفاده قرار گیرند مثل افزودن فلفل به ماست، سرکه یا کشک به بادمجان ویا افزودن نعناع ، فلفل یا زنجبیل به ریواس.

پزشکان قدیم ایران برای رشد و تقویت مو از موارد زیر استفاده می کردند:

هلیله ها، آمله، بلیله، روغن سیاه تخمه، قرص کمر، سیر،پیاز، شاه تره، فلفل سیاه، فلفل کوهی، دارفلفل، زنجبیل، قرنفل، جوزبویا، مازو، زنگ آهن، توفال مس، براده روی، هندوانه ابوجهل، حنا همراه زاج سبز، روغن قط، روغن بان، بادیان، ناتخواه، جدوار، انجدان، مومیایی، مشک عنبر، روغن لاون، زرد چوبه و بلوط.

غذاهایی که برای تقویت مو موثرند عبارتند از: نان سبوس دار گندم و جو، جوانه آلفالفا، جوزهندی، چهارمغز، سبوس برنج، غذاهای گرم مانند موم، نارگیل و خاویار.


برچسب‌ها: مو
|+| نوشته شده توسط در ۱۳۸۸/۱٠/٢۳ و ساعت ۱٠:۱۸ ‎ب.ظ  نظرات ()