شکلات و جذب کلسیم

دوستی می گفت آیا خوردن شکلات در جذب کلسیم اختلال ایجاد می کند؟  آیا این مساله حقیقت دارد؟

در شکلات اکسالات oxalate  وجود دارد. اکسالات ترکیبی است که به طور طبیعی در دانه های کاکائو دیده می شود و این ماده سبب وقفه جذب کلسیم می گردد. اما هنوز معلوم نیست که آیا مصرف شکلات در افراد سالمی که از جیره غذایی سرشار از کلسیم استفاده می کنند سبب بروز مشکلاتی شود.


دغدغه در مورد جذب کلسیم و سلامت استخوان در پی خوردن شکلات حاصل یک بررسی است که به سال 2008 انجام شده است. نتایج این بررسی حاکی از آن بود که در خانم های سالمندی که روزانه یک یا چند بار شکلات مصرف می کنند نسبت به خانم هایی که از مقدار شکلات کمتری استفاده می نمایند، تراکم استخوان و قدرت استخوان کمتر است.

پژوهشگران معتقدند که این امر ممکن است به علت مهار جذب کلسیم با مصرف شکلات باشد،اما ممکن است این حالت به سبب قند موجود در شکلات نیز به وجود آید که سبب افزایش دفع کلسیم می شود.

از طرف دیگر ، شکلات تیره (یا کاکائو) حاوی فلاونوئیدها است که تصور می شود برای سلامت مفید است. برای آنکه کاملاً مشخص شود شکلات در تعادل کلسیم و سلامت استخوان چه نقشی دارد باید پژوهش های دیگری انجام  شود.

در این زمینه باید گفت که در صورت مصرف مقدار توصیه شده کلسیم و ویتامینD از طریق غذا یا مکمل ها و انجام نرمش های تحمل وزن خوردن شکلات در حد اعتدال بر سلامت استخوان ها تاثیری نخواهد داشت.

و نیز نگاه کنید به:

آیا مردان هم به مکمل کلسیم نیاز دارند؟

غذا یا مکمل های دارویی

کلسیم و مکمل های کلسیم

مکمل های گیاهی

ویتامین های چشم

پیشگیری از حمله قلبی با ویتامین

 


برچسب‌ها: شکلات, کلسیم
|+| نوشته شده توسط در ۱۳٩٢/٤/۱ و ساعت ٩:۱۱ ‎ق.ظ  نظرات ()