آیا انجام چند کار با یکدیگر امکان پذیر است؟ آیا راهی برای افزایش دقت و بهبود تمر

جواب:

بسیاری از افرد به سختی می توانند تمرکز کنند ، اما همه باید این مهارت را بیاموزند . استفاده از پیشنهاد های زیر به تمرکز کزدن کمک می کند:


غربال کردن عوامل باز دارنده . این کار با خاموش کردن تلویزیون آغاز می شود . باید تلفن و تلفن همراه را نیز به کنار گذاشت و کامپیوتر را نیز از برق بیرون بکشید. اگر تصور شود این کار ها کمکی نمی کنند باید تجربه زیر را انجام داد: به مدت دو روز به صفحه تلویزیون یا کامپیوتر نگاه شوند و ملاحظه شود که در این مدت چه مقدار کار می توان انجام داد.

برنامه ریزی فراز و فرود. کسانی که صبح ها زود از خواب بر می خیزند، باید نرمش کنند. صبح وقت وارسی ایمیل نیست . صبح ها را برای انجام کارهایی باید گذاشت که به تمرکز کامل نیاز دارند. انرژی این افراد بعد از ظهرها کم می شود. در این مواقع است که می توان از ایمیل و رسیدگی به کارهای مربوطه اقدام کرد.

خارج کردن مطالب از ذهن. داشتن مطالب زیاد در ذهن سبب خستگی می شود. وجود کارهای نا تمام انرژی ذهن را گرفته و تلف می کند . بنابر این کارهای نا تمام را به کنار باید گذاشت و باید به آنها به عنوان یاد داشت های انبار شده نگاه کرد.

آموزش دادن مغز . برای به دست آوردن هر مهارت باید تمرین کرد. یاد گرفتن تمرکز نیز از این قانون مستثنی نیست . با استفاده از زمان برای استاد شدن در دقت یا مراقبه می توان به نتیجه رسید که هر دو راه هایی برای به کنار گذاشتن عوامل باز دارنده و بهبود توجه است.

پیامدهای این کارها چیست؟ همه می توانند نه تنها با استفاده از این اعمال ، کار بیشتری انجام دهند بلکه از پیشرفت کار بیشتر لذت ببرند و به این جهت وقتی جذب انجام فعالیتی شدند  از کار دیگر لذت نبرند. جریان یافتن کار سبب احساس تشفی خاطر و سرگرم شدن و حتی احساس رضایت می گردد.

و نیز نگاه کنید به :

سلامت روان

تدبیر خشم

انکار

دوستی

اعتماد به نفس

نشانگان آشیان تهی

رفتار انفعالی تهاجمی

خشم

 


برچسب‌ها:
|+| نوشته شده توسط در ۱۳٩٢/٩/٤ و ساعت ۱۱:٥٢ ‎ق.ظ  نظرات ()