صفرا و کیسه صفرا

با تولید صفرا ، کیسه صفرا به هضم چربی ها کمک می کند. صفرا، مخلوطی از کلسترول، رنگیزه ها و املاح صفراوی است. وقتی مایع صفرای موجود در کیسه صفرا از کلسترول اشباع می شود، کلسترول به صورت بلورهای جامد درون کیسه صفرارسوب می کند و سپس به صورت سنگ درون کیسه صفرا انبارمی شود.


با بزرگ شدن سنگ ها ، کیسه صفرا دچار التهاب یا آماس شده و سبب درد شدید می گردد که به درد حمله قلبی شبیه است و در بعضی  موارد ، در صورتی که درمان نشود خطرناک بوده و تهدیدی برای جان بیمار به شمار می آید. ممکن است سنگ کیسه صفرا راه خروج صفرا از کیسه صفرا را مسدود نماید و سبب بروز درد و ناراحتی های گوارش شود.

از میان عوامل خطر ساز مهم برای بروز این حالت ، می توان ضعف در استفاده از جیره غذایی خوب و بالا بودن کلسترول در غذا و پائین بودن اسیدهای صفراوی ، چاقی ، مصرف بعضی داروها ، سن و بیماری کرون را نام برد.

در بعضی بیماری های خونی سنگ کیسه صفرا دیده می شود . حدود سه چهارم بیماران دچار سنگ کیسه صفرا خانم هستند استفاده از رژیم های لاغری و کم و زیاد خوردن غذا از عوامل بوجود آورنده ی التهاب و سنگ کیسه صفرا به شمار می روند . پیشگیری از بروز سنگ کیسه صفرا آسان تر از  از بین بردن آن است.


برچسب‌ها: صفرا, کیسه صفرا
|+| نوشته شده توسط در ۱۳۸٩/٤/٢٥ و ساعت ۱:۳٢ ‎ب.ظ  نظرات ()