داروهای ضد افسردگی

زنگ زدن گوش(وزوز گوش tinnitus) به علت تعدادی از داروها به وجود می آید از جمله بعضی از داروهای ضد افسردگی. اما تمامی این دسته داروها سبب وزوز گوشنمی شوند. در صورتی که داروی ضد افسردگی مصرفی از نوعی باشد که سبب وزوز گوش شود، شاید عوض کردن دارو موجب رفع این حالت گردد و مساله حل شود، اما این کار نباید بدون نظر پزشک انجام گردد.

داروهای ضدافسردگی نسبت به داروهای دیگر یا بیماری زمینه ای کمتر سبب بروز وزوز گوش می شوند. بعضی از علل وزوز گوش عبارتند از تماس طولانی با صدا، نابسامانی رگ های خونی و مشکلات سلامت پی شناسیک و روانی. ممکن است وزوز گوش به علت بالا رفتن سن نیز عارض شود.

برای تعیین علت وزوز گوش باید با پزشک مشورت کرد تا مشخص شود این حالت به سبب داروی ضد افسردگی به وجود آمده یا علت دیگری دارد. وقتی علت زمینه ای درمان شود، ممکن است نشانه ها بر طرف شوند. اگر علت زمینه ساز روشن نباشد یا درمان به این مساله کمک ننماید می توان از دستگاهی مشابه سمعک استفاده نمود تا ازمیزان صدا کم شود. با تغییر داروی مصرفی و مشاوره نیز می توان با وزوز گوش مقابله کرد.

و نیز نگاه کنید به:

وزوز گوش

سیتی اسکن

دیدن درون قلب با MRI

منابع

  1. Hall-Flavin DK (expert opinion). Mayo Clinic, Rochester, Minn. July 12, 2012.
  2. Dinces EA. Treatment of tinnitus. http://www.uptodate.com/home/indexZoloft (prescribing information). New York, N.Y.: Pfizer; 2011. http://www.pfizer.com/files/products/uspi_zoloft.pdf.
  3. Paxil (prescribing information). Research Triangle Park, N.C.: GlaxoSmithKline. http://us.gsk.com/products/assets/us_paxil.pdf.
  4. Celexa (prescribing information). St. Louis, Mo.: Forest Pharmaceuticals; 2011. http://www.frx.com/pi/celexa_pi.pdf.
  5. Cymbalta (prescribing information). Indianapolis, Ind.: Eli Lilly; 2011. http://www.cymbalta.com/Pages/index.aspx..

 

/ 0 نظر / 27 بازدید